Haberler

Yaşarlı Lojistik Öğrencilerinin Büyük Başarısı

Yaşarlı öğrenciler Lojistik Derneği (LODER) yarışmasında Türkiye 1’incisi oldu
Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri lojistik alanındaki başarılarıyla ümit veriyor.
“Lojistik Derneği’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Lojistik Vaka Yarışmasına katılan Yaşar Üniversitesi öğrencileri, finale kalan beş takım arasından birinci olmaya hak kazandılar.


Yarışmaya, 54 farklı üniversiteden 516 öğrenci, 142 takım başvurdu. Başvuran takımlardan 36’ sı değerlendirmeye alındı. Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri Ahmet Uğurcan Söylemez, Funda Dinç, Nurhan Özge Sınav, Uğur Güzeller ve Endüstri Mühendisliği öğrencisi Hilmi Emre Karaarslan yarışmada dereceye girerek takımlarını önce ilk beşe, sonra birinciliğe taşıdı.
Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Başkanı Prof.Dr. Ömer Baybars Tek, öğrencilerin bu yarışmada yaratıcılıklarıyla teorik bilgilerini pratik çözümler üreterek geliştirdiklerini belirtti. Tek, “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz ve başarılarından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Bu arada öğrencilerimize danışmanlık yapan Yard.Doç.dr.Yücel Öztürkoğlu ve Özge Naillat’ı da tebrik ediyoruz.” diye konuştu.
Her sene Lojistik Derneği tarafından vaka yarışmalarının düzenlendiğini ifade eden Lojistik Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş da lojistik zekanın geliştirilmesi, ekip çalışması, proje yönetimi ve kariyer planlaması açısından önemli ipuçları ve ufuk açtığı için sektöre nitelikli gençler kazandırılması açısından da büyük önem taşındığını belirtti. Yarışmada dereceye giren öğrenciler 28 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen törende ödüllerini aldı.

Prof. Dr. Ömer Baybars TEK -

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası Lojistik Bölümü
Selçuk Yaşar Kampüsü Üniversite Caddesi Ağaçlı Yol No:35–37 Bornova / İzmir / Türkiye
e-Posta: omer.tek@yasar.edu.tr & Telefon: 0 232 411 52 24 & Faks: 0 232 411 50 20

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates